مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور

جهت دریافت مشاوره تحصیلی (مدارس، دانشگاهی، سربازی و کنکور) از سراسر
کشور با تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.
» ساعت تماس از 7 صبح الی 24 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور: بزودی تماس از تهران: بزودی

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در کنکور برای داوطلبان، بهره گیری از مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور اصولی و صحیح می باشد که اغلب شرکت کنندگان از اهمیت این موضوع آگاه هستند و آن را لازمه رسیدن به موفقیت و هدف می دانند. برنامه ریزی صحیح و درست کنکور برای افزایش بازده مطالعه، آرامش روحی و روانی و کاهش بی دقتی افراد موثر می باشد؛ از این رو مشاوران برای داوطلبان کنکور، سه نوع برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را پیشنهاد می کنند.

برنامه ریزی رایگان برای کنکور 1400

اگر داوطلب شرکت در آزمون سراسری 1400 هستید و می خواهید بهترین نتیجه را کسب کنید، توصیه می کنیم از مشاوره و برنامه ریزی رایگان برای کنکور در قالب هفتگی و ماهانه شیزما که در ایم مقاله ارائه کرده ایم استفاده کنید. همچنین اگر سوالی و یا به مشاوره تحصیلی اختصاصی نیاز دارید با شماره تماس های اعلامی ما در ارتباط باشید.

در اینجا سعی خواهیم کرد تا کامل و جامعی در ارتباط با مشاوره و برنامه ریزی هفتگی و ماهانه برای کنکور 100% تضمینی در اختیارتان قرار دهیم؛ پس پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور 1400

همانطور که اشاره شد، بهره مندی از مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور جهت دستیابی به هدف و موفقیت در آزمون ضروری می باشد و به نوعی تنها راه موفقیت در کنکور، داشتن برنامه ریزی منعطف، اصولی و پیاده کردن دقیق آن خواهد بود. با توجه به رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور سراسری، برنامه ریزی متناسب با هدف و انجام آن به صورت گام به گام و دقیق، به افراد در رسیدن به رتبه برتر کمک خواهد کرد. یک مشاوره و برنامه ریزی زمانی اصولی و کارآمد خواهد بود که ویژگی هایی زیر را داشته باشد:

 • ارائه نحوه صحیح مطالعه
 • زمان بندی میزان مطالعه
 • در نظر گرفتن ساعت استراحت
 • خلاصه نویسی مطالب
 • انعطاف پذیر بودن برنامه
 • منحصر به فرد بودن برنامه ریزی
 • قابل ارزیابی بودن برنامه ریزی

بنابراین در برنامه ریزی کنکور باید به موضوعاتی چون کنکوری خواندن مطالب و کلی نخواندن مطالب توجه کرد؛ از این رو  برنامه ریزی کنکور هفتگی و ماهانه به داوطلبان در مفهومی تر مطالعه کردن مطالب کمک شایانی خواهد کرد.

آشنایی با شیوه مطالعه کنکوری

رعایت شیوه اصولی مطالعه برای شرکت در کنکور سراسری بسیار حائز اهمیت است. مشاوره و برنامه ریزی کنکور  به شما کمک خواهد کرد تا شیوه مطالعه خود را به صورت مفهومی و کنکوری انجام دهید. به طور کلی نحوه مطالعه کنکوری به شرح زیر خواهد بود:

 • حاشیه نویسی

روش حاشیه نویسی برای یادگیری مطالب و نکات کتاب که از اهمیت زیادی برخوردار نیستند، گزینه ایده آلی خواهد بود.

 • خلاصه نویسی

به منظور خلاصه نویسی باید ابتدا مطالب را به صورت کامل و دقیق مطالعه کرد؛ سپس باید نکات مهم و کلیدی را یادداشت کرد. با یادداشت کلمات کلیدی در خلاصه نویسی، مفهوم مطلب در ذهن داوطلب تداعی می شود.

 • انتخاب مکان مطالعه

برای مطالعه در زمان مشخص باید مکان آرام و مناسبی را انتخاب کرد تا تمرکز در هنگام مطالعه بهم نریزد.

 • تست زنی

به منظور افزایش تسلط بر مباحث، توصیه می شود بعد از 24 ساعت از مطالعه دروس تخصصی و 24 تا 48 ساعت پس از مطالعه دروس عمومی به حل تست اقدام کرد.

 • قابلیت ارزیابی

برنامه ریزی کنکور ماهانه یا هفتگی باید به گونه ای باشد که میزان پیشرفت یا افت مطالعه را نشان دهد و به داوطلبان در شناخت نقاط قوت و ضعف کمک کند.

 • اختصاصی بودن برای هر فرد

هر فردی از هوش و استعداد متفاوتی برخوردار است؛ از این رو برنامه ریزی کنکور باید متناسب با شخصیت افراد تعیین شود؛ از این رو  شما می توانید با مشاوران ما در حوزه مشاوره رایگان تحصیلی و همچنین ویژه به صورت تلفنی شیزما ارتباط برقرار کرده و متناسب با ویژگی های خود به یک برنامه ریزی خاص دست پیدا کنید.

 • انعطاف پذیر بودن

مشاوره و برنامه ریزی کنکور باید به گونه ای باشد که در صورت اتفاقات غیرمنتظره و عدم مطالعه برخی از دروس، بتوان در زمان مناسب آن ها را مطالعه کرد.

برنامه ریزی کنکوری در تابستان 1400

بدون تردید 3 ماه تابستان فرصت طلایی برای مطالعه دروس کنکور می باشد که اغلب رتبه های برتر کنکور سال های اخیر، از دست ندادن تابستان را عامل موفقیت خود بیان کرده اند. همچنین به دلیل سنگین بودن دروس سال دوازدهم، مطالعه و جمع بندی دروس این پایه در 3 ماه تابستان گزینه ایده آلی خواهد بود. مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور که توسط متخصصین به داوطلبان برای استفاده از تابستان ارائه می شود، با یکدیگر متفاوت است. ما به شما داوطلبان کنکور 1400 پیشنهاد می کنیم که در تابستان به طور همزمان به جمع بندی دروس دهم و یازدهم بپردازند و برای دروس پایه دهم زمان بیشتری اختصاص دهند؛ زیرا از پایان امتحانات پایه یازدهم مدت زمان زیادی گذشته است و بیشتر مطالب در ذهن دانش آموزان قرار دارد.

برنامه ریزی هفتگی برای کنکور

روش صحیح برنامه ریزی هفتگی برای کنکور

اگر به دنبال مشاوره و برنامه ریزی هفتگی برای کنکور هستید باید ابتدا مطالبی که قرار است در طول هفته مطالعه نماید را مشخص کنید و در گام بعدی ساعت مطالعه روزانه را تعیین کنید. مجموع ساعت مطالعه هفتگی را واقع بینانه تعیین کنید تا با مشکل مواجه نشوید و به مرور ساعت مطالعه را افزایش دهید. در گام بعدی باید زمان لازم برای هر درس را با توجه به اهمیت و ضریب آن مشخص کرد و در نهایت درس هایی که باید در روز خوانده شود را تعیین نمایید. به این نکته توجه کنید که در روز به مطالعه 3 تا 4 درس بپردازید و همه 3 یا 4 درس را به دروس تخصصی یا عمومی اختصاص ندهید.

به طور کلی در  برنامه ریزی کنکور هفتگی باید زمان هایی برای استراحت و تفریح در نظر بگیرید و در پایان هفته روزی را برای جبران دروسی که در طول هفته به هر دلیلی مطالعه نشده است، مشخص کنید. بنابراین یک برنامه ریزی هفتگی کامل و اصولی به داوطلبان کمک خواهد کرد تا تمام دروس را در طول هفته با ساعت مطالعه مشخص مرور و جمع بندی کنند.

نمونه برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 1400

در برنامه ریزی کنکور هفتگی برای گروه های آزمایشی باید بیشترین زمان را به مطالعه دروس تخصصی اختصاص داد. توصیه می شود در مشاوره و برنامه ریزی کنکور رشته های مختلف، دروسی چون ریاضی و فیزیک یا زبان انگلیسی و عربی را با یکدیگر قرار ندهید. در ادامه نمونه مشاوره و برنامه ریزی هفتگی برای کنکور پایه یازدهم رشته تجربی را مشاهده می کنید:

برنامه ریزی هفتگی کنکور (دروس پایه یازدهم تجربی)

شنبه

زیست

(3 ساعت)

فیزیک

(2 ساعت)

دین و زندگی

(1:30 ساعت)

زبان انگلیسی

(1:30 ساعت)

تست زیست و زبان

10 تست

یک شنبه

شیمی

(2 ساعت)

ریاضی

(2 ساعت)

عربی

(1:30 ساعت)

فارسی

(1:30 ساعت)

تست شیمی و عربی

10 تست

دو شنبه زیست

(3 ساعت)

فیزیک

(2 ساعت)

دین و زندگی

(2 ساعت)

زبان انگلیسی

(1 ساعت)

تست فارسی و ریاضی

10 تست

سه شنبه

شیمی

(2 ساعت)

ریاضی

(2 ساعت)

زبان انگلیسی

(1:30 ساعت)

فارسی

(1 ساعت)

تست شیمی، فیزیک و دینی
چهار شنبه زیست

(2 ساعت)

فیزیک

(2:30 ساعت)

دین و زندگی

(2 ساعت)

عربی

(1:30 ساعت)

تست فارسی، زیست و ریاضی

پنج شنبه

شیمی

(2 ساعت)

ریاضی

(2:30 ساعت)

زبان انگلیسی

(1:30 ساعت)

فارسی

(1:30 ساعت)

تست شیمی، فیزیک و دینی
جمعه مرور یادداشت ها، جبران و تست زنی

تست زیست و تست ریاضی  (10 تست) | تست ادبیات و تست زبان انگلیسی (5 تست)

روش صحیح برنامه ریزی هفتگی کنکور 1400

برای داشتن مشاوره و برنامه ریزی کنکور ماهانه نیز باید مانند برنامه ریزی هفتگی، کلیه جوانب موضوع را رعایت کرد؛ یعنی باید ابتدا مدت زمان مطالعه ماهانه تعیین شود و به تدریج ساعت مطالعه هفتگی و ماهانه افزایش یابد. در برنامه ریزی هفتگی کنکور 1400 باید تعیین شود که در بازه زمانی یک ماهه چه دروس و چه مباحثی باید مطالعه و جمع بندی شود؟ و کلیه مطالب را در هفته های مختلف بازه زمانی یک ماهه تقسیم کرد. همچنین در این برنامه ریزی باید زمان لازم برای استراحت و جبران روزهای از دست رفته در نظر گرفت تا در صورت بروز مشکل، زمان لازم برای جمع بندی مباحث وجود داشته باشد.

برنامه ریزی ماهانه برای کنکور

نمونه برنامه ریزی ماهانه برای کنکور 1400

اگر به دنبال مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور هستید، باید ابتدا یک برنامه ریزی ماهانه برای خود تعیین کنید و میزان ساعت مطالعه و دروس را مشخص نمایید. در گام بندی باید برنامه هفتگی خود را بنویسید و با اجرایی کردن 4 برنامه هفتگی به اهداف برنامه ماهانه خود برسید. در ادامه نمونه مشاوره و برنامه ریزی ماهانه برای کنکور دروس پایه یازدهم را مشاهده خواهید کرد:

برنامه ریزی ماهانه کنکور (دروس پایه یازدهم تجربی)

ریاضی هندسه تحلیلی و جبر‌– هندسه‌– تابع
زیست تنظیم عصبی‌‌– حواس‌– دستگاه حرکتی‌– ‌تنظیم شیمیایی‌– ایمنی
شیمی فصل اول
فیزیک فصل اول (الکتریسیته ساکن) و فصل دوم (جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم)
ادبیات فارسی درس 1 تا 12
زبان انگلیسی درس 1 تا 3
عربی درس 1 تا 10
دین و زندگی درس 1 تا 10

توجه: اگر به دنبال یک برنامه ریزی مناسب و دقیق برای کنکور 1400 و در رشته های تجربی، ریاضی، انسانی هنر و زبان انگلیسی هستید تا بتوانید خود را به بهترین نحو ممکن برای کنکور آماده کنید با مشاوران تحصیلی شیزما در تماس باشید.

جهت دریافت مشاوره تحصیلی (مدارس، دانشگاهی، خدمت سربازی، تحصیلی، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و کنکور) از سراسر کشور با تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

******* تماس از سراسر کشور و ******* (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

جمع بندی

اگر به دنبال موفقیت در کنکور 1400 هستید، داشتن مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور در قالب هفتگی و ماهانه به شما در رسیدن به هدفتان کمک خواهد کرد؛ از این رو شیزما متشکل از مشاوران با تجربه به شما بسته تخصصی پشتیبانی و برنامه ریزی کنکور 1400 را ارائه می دهند؛ بنابراین شما می توانید با مشاوران ما در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *